Αρχική σελίδα » Δραστηριότητες ΠΜΣ » Ημερίδα "Επιλογή στελεχών στην Εκπαίδευση"

Το Π.Μ.Σ. «Εκπαιδευτική Πολιτική & Διοίκηση της Εκπαίδευσης» του Ε.Κ.Π.Α. και η Επιστημονική Εταιρεία Οργάνωσης & Διοίκησης της Εκπαίδευσης (ΕΟΔΕ) διοργάνωσαν επιστημονική ημερίδα με θέμα «Επιλογή Στελεχών στην Εκπαίδευση: Δημοκρατική ή Τεχνοκρατική Ανασυγκρότηση; Δίλημμα Ουσίας ή Άνευ Σημασίας;», την Παρασκευή 24 Μαρτίου 2017.

Στην ημερίδα παρενέβησαν εκπρόσωποι των πολιτικών κομμάτων καθώς και οι Πανελλήνιες Ενώσεις Σχολικών Συμβούλων, Διευθυντών Σχολικών Μονάδων ΠΕ, ο κος Κ. Παπαδημητρίου, Διευθυντής της Εθνικής Σχολής Δημόσιας Διοίκησης και Αυτοδιοίκησης, ο κος Π. Σπύρου, Διευθυντής Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Αττικής, ο κος Ν. Κορδής, Αιρετός ΚΥΣΔΕ καθώς και ο κος Ε. Κουτούζης, Αναπληρωτής Καθηγητής ΕΑΠ, ενώ χαιρετισμό απήυθυνε η Πρόεδρος του Τμήματος ΦΠΨ, η Καθηγήτρια Μ. Φουντοπούλου.